GOG Priser

igennem tiden

Hvert år uddeles der en pris for Årets GOG spiller/leder.

Kåringen sker i forbindelse med årets afslutningsfest, eller på et andet tidspunkt i løbet af sæsonen. Kåringerne udpeges af klubbens bestyrelse.

Hvert år kåres der

  • Årets Ungdoms spiller
  • Årets Senior spiller
  • Årets Leder

For alle 3 kategorier gælder det, at de har været med til at gøre noget ekstra for holdet/klubben og har været en god ambassadør for klubben  både i træningssalen og ved kampe, både socialt, kammeratligt og sportsligt.

Sæson

Ungdomspokalen

Seniorpokalen

Lederpokalen

2018/2019 Stine Winther
2017/2018 Laura Eggert/Ida Dyhr Frederik Skov Anette Kildelund
2016/2017 Frederik Hummelmose Laila Schmidt Jesper “Fåborg”     Madsen
2015/2016 Sofie Bardrum Vibeke Møller
2014/2015
2013/2014 Louise Stollig Kevin Møller Annette Knudsen
2102/2013
2011/2012
2010/2011
2009/2010
2008/2009
2007/2008 Lasse Winterskov Søren Qvist
2006/2007 Morten Glasius Torsten Laen Jens Brandt
2005/2006  Kenneth Dahl
2004/2005  Mathilde Jensen  Laila Schmidt
2003/2004  Kent Jacobsen Torsten Laen  Jacob Landtved
2002/2003  Kathrine Hansen Monique Feijen  Peder Rasmussen
2001/2002  Anders Ploug  Claus Bjarke Hansen
 2000/2001  Annette Knudsen
 1999/2000  Rie Ravnholdt
1998/1999 Mick Outzen
1997/1998 Brian Pedersen
1996/1997 Thomas Sørensen Jens Jørgen Møller
1995/1996 Dorthe Møller Klavs “Virum” Larsen
1994/1995 Marianne Jensen
1993/1994 Majbrit Kristiansen
1992/1993 Annette Møller
1991/1992 Jens Chr. Jensen Charlotte Jørgensen
1990/1991 Jette Knudsen
1989/1990 Esben Ryg
1988/1989 Keld Vilhelmsen
1987/1988 Marlene Jensen
1986/1987 Rene Boeriths
1985/1986 Flemming Larsen
1984/1985 Berit Bogetoft
1983/1984 Kirsten Vilhelmsen
1982/1983 John Stenstrup
1981/1982 Michael Jørgensen
1980/1981 Mette Andreassen
1979/1980 Niels Kildelund
1978/1979 Liselotte Jørgensen
1977/1978 Hanne Nielsen

Sæson

Ungdomspokalen

Seniorpokalen

Lederpokalen

2018/2019 Stine Winther
2017/2018 Laura Eggert/Ida Dyhr Frederik Skov Anette Kildelund
2016/2017 Frederik Hummelmose Laila Schmidt Jesper “Fåborg”     Madsen
2015/2016 Sofie Bardrum Vibeke Møller
2014/2015
2013/2014 Louise Stollig Kevin Møller Annette Knudsen
2102/2013
2011/2012
2010/2011
2009/2010
2008/2009
2007/2008 Lasse Winterskov Søren Qvist
2006/2007 Morten Glasius Torsten Laen Jens Brandt
2005/2006  Kenneth Dahl
2004/2005  Mathilde Jensen  Laila Schmidt
2003/2004  Kent Jacobsen Torsten Laen  Jacob Landtved
2002/2003  Kathrine Hansen Monique Feijen  Peder Rasmussen
2001/2002  Anders Ploug  Claus Bjarke Hansen
 2000/2001  Annette Knudsen
 1999/2000  Rie Ravnholdt
1998/1999 Mick Outzen
1997/1998 Brian Pedersen
1996/1997 Thomas Sørensen Jens Jørgen Møller
1995/1996 Dorthe Møller Klavs “Virum” Larsen
1994/1995 Marianne Jensen
1993/1994 Majbrit Kristiansen
1992/1993 Annette Møller
1991/1992 Jens Chr. Jensen Charlotte Jørgensen
1990/1991 Jette Knudsen
1989/1990 Esben Ryg
1988/1989 Keld Vilhelmsen
1987/1988 Marlene Jensen
1986/1987 Rene Boeriths
1985/1986 Flemming Larsen
1984/1985 Berit Bogetoft
1983/1984 Kirsten Vilhelmsen
1982/1983 John Stenstrup
1981/1982 Michael Jørgensen
1980/1981 Mette Andreassen
1979/1980 Niels Kildelund
1978/1979 Liselotte Jørgensen
1977/1978 Hanne Nielsen

Sæson

Ungdomspokalen

Seniorpokalen

Lederpokalen

2018/2019 Stine Winther
2017/2018 Laura Egger/Ida Dyhr Frederik Skov Anette Kildelund
2016/2017 Frederik Hummelmose Laila Schmidt Jesper “Fåborg”     Madsen
2015/2016 Sofie Bardrum Vibeke Møller
2014/2015
2013/2014 Louise Stollig Kevin Møller Annette Knudsen
2102/2013
2011/2012
2010/2011
2009/2010
2008/2009
2007/2008 Lasse Winterskov Søren Qvist
2006/2007 Morten Glasius Torsten Laen Jens Brandt
2005/2006  Kenneth Dahl
2004/2005  Mathilde Jensen  Laila Schmidt
2003/2004  Kent Jacobsen Torsten Laen  Jacob Landtved
2002/2003  Kathrine Hansen Monique Feijen  Peder Rasmussen
2001/2002  Anders Ploug  Claus Bjarke Hansen
 2000/2001  Annette Knudsen
 1999/2000  Rie Ravnholdt
1998/1999 Mick Outzen
1997/1998 Brian Pedersen
1996/1997 Thomas Sørensen Jens Jørgen Møller
1995/1996 Dorthe Møller Klavs “Virum” Larsen
1994/1995 Marianne Jensen
1993/1994 Majbrit Kristiansen
1992/1993 Annette Møller
1991/1992 Jens Chr. Jensen Charlotte Jørgensen
1990/1991 Jette Knudsen
1989/1990 Esben Ryg
1988/1989 Keld Vilhelmsen
1987/1988 Marlene Jensen
1986/1987 Rene Boeriths
1985/1986 Flemming Larsen
1984/1985 Berit Bogetoft
1983/1984 Kirsten Vilhelmsen
1982/1983 John Stenstrup
1981/1982 Michael Jørgensen
1980/1981 Mette Andreassen
1979/1980 Niels Kildelund
1978/1979 Liselotte Jørgensen
1977/1978 Hanne Nielsen