Nå-men, hvordan var din weekend ellers? Jamen den var sådan her

Af 6. februar 2017 december 26th, 2018 Nyhedsarkiv

06-02-2017

Nå-men, hvordan var din weekend ellers? Jamen den var sådan her

Få alle GOGs resultater fra lørdag og søndag her. Sejre, nederlag og dramaer

 

 

 

Række

Pulje

Hjemmehold

Udehold

Spillested

Bane

Resultat

 

U-14 Pige A Ungdomspokalturnering   – 3. runde

Kampe 3. runde

GOG Håndbold

Svendborg Håndboldklub 2

SEF Arena

SEF Arena (Gudme) – Hal 2

30-16

 

U-10 Pige B (2 Halvs)

Pulje 2

Nyborg GIF

GOG Håndbold

Nyborghallerne

Nyborghallerne 1

14-10

 

U-10 Drenge C (2 Halvs)

Pulje 1

Vissenbjerg G.& I.F.

GOG Håndbold

Vissenbjerg Hallerne

Vissenbjerg Hallerne 1

0-0

UHT

U-10 Drenge A (2 Halvs)

Pulje 1

Nyborg GIF

GOG Håndbold 2

Nyborghallerne

Nyborghallerne 1

12-12

 

U-14 Pige 1. Division A (2 Halvs)

Pulje 1

GOG Håndbold

Kerteminde HK

SEF Arena

SEF Arena (Gudme) – Hal 2

17-16

 

U-12 Drenge B (2 Halvs)

Pulje 2

Nyborg GIF

GOG Håndbold 2

Nyborghallerne

Nyborghallerne 1

16-15

 

U-12 Drenge C (2 Halvs)

Pulje 2

Ollerup/Skerninge G.& I.F.

GOG Håndbold

Vester Skerningehallen

Vester Skerningehallen

13-10

 

U-14 Drenge A (2 Halvs)

Pulje 1

Haarby BK Håndbold

GOG Håndbold

Haarbyhallerne

Haarbyhallerne – Hal 1

15-27

 

U-12 Pige C (2 Halvs)

Pulje 2

SUS Håndbold

GOG Håndbold

Ullerslev Kultur- og Idrætscenter

Ullerslev Kultur- og Idrætscenter   2

17-7

 

Serie 3 Damer (2. Halvs)

Pulje 2

GOG Håndbold 3

Sanderum Håndbold 02

SEF Arena

SEF Arena (Gudme) – Hal 1

20-11

 

U-16 Pige 2. Division A (2 Halvs)

Pulje 1

Team Vestfyn

GOG Håndbold

Ejby-Hallen

Ejby-Hallen

23-27

 

U-14 Pige C (2 Halvs)

Pulje 2

SUS Håndbold

GOG Håndbold

Ullerslev Kultur- og Idrætscenter

Ullerslev Kultur- og Idrætscenter   2

10-10

 

U-12 Drenge AA

Pulje 1

GOG Håndbold

IF Stjernen Odense

SEF Arena

SEF Arena (Gudme) – Hal 2

26-34

 

Serie 1 Damer (2. Halvs)

Serie 1 – Fynsseriekval.

GOG Håndbold 2

Otterup HK

SEF Arena

SEF Arena (Gudme) – Hal 1

24-16

 

Serie 1 Herrer (2. Halvs)

Serie 1 – Fynsseriekval.

Søndersø IF 2

GOG Håndbold 3

Søndersøhallerne

Søndersøhallerne 1

23-24

 

Serie 2 Herrer (2. Halvs)

Pulje 2

GOG Håndbold 4

Stenstrup IF 2

SEF Arena

SEF Arena (Gudme) – Hal 1

18-21

 

U-14 Drenge 1. Division A (2   Halvs)

Pulje 1

IF Stjernen, Odense

GOG Håndbold

Skt. Jørgens Hallen

Skt. Jørgens Hallen

14-25

 

 

468103                            04-02-17                  kl. 14:00                            U-18 Drenge 1. Division A – 2. halvdel                 Pulje 1            Gudme Håndboldklub                 Ajax København            Oure Idrætscenter                 Oure Idrætscenter                            23 – 18             
494163                            05-02-17                  kl. 11:45                            U-14 Drenge 1. Division A (2 Halvs)                 Pulje 1            DHG Odense                  Gudme Håndboldklub            Dalumhallerne                 Dalumhallen – Hal 1                            30 – 19             
381554                            05-02-17                  kl. 14:00                            2. Division Damer                 Pulje 2            Tved G.& I.                 Gudme HK            Tvedhallen                 Tvedhallen                            15 – 20             

 

 

Skriv en kommentar