Her kan du finde (næsten) alle resultater fra GOG Cup 2016

Af 17. september 2016 december 28th, 2018 Nyhedsarkiv

17-09-2016

Her kan du finde (næsten) alle resultater fra GOG Cup 2016

GOG Cup 2016 for U12 og U14 er færdig, og her er resultaterne…

 

Velkommen til GOG-Cup 2016 – 17. – 18. september.

 

 

Resultatliste GOG Cup 2016:

 

 

 

Lørdag 17. september:      
GOG-Arena, Stærkærvej, Gudme HAL 1:    
KamptidKampnr.RækkePuljeHold 1Hold 2Resultat
9.301U14PA1FIFHelsingør 28-23
10.302U14PA1HEIHorsens 24-17
11.303U14PA2VSH 2002Esbjerg 17-17
12.304U14PA2HammelGOG 22-10
13.305U14PA1FIFHEI 17-23
14.306U14PA1HelsingørHorsens 24-20
15.307U14PA2VHS 2002Hammel 23-23
16.308U14PA2EsbjergGOG 22-15
       
Lørdag 17. september:      
GOG-Arena, Stærkærvej, Gudme HAL 2:    
KamptidKampnr.RækkePuljeHold 1Hold 2Resultat
9.009U14PB2VSH 2002Hammel 22-18
10.0010U14PB2HEI 2GOG 26-13
11.0011U14PB1FIFRudersdal 18-18
12.0012U14PB1HelsingørHEI 1 7-29
13.0013U14PB2VSH 2002HEI 2 32-10
14.0014U14PB2HammelGOG 38-18
15.0015U14PB1FIFHelsingør 22-8
16.0016U14PB1RudersdalHEI 1 14-22
       
Lørdag 17. september:      
Svendborg Idrætshal, Ryttervej,       
KamptidKampnr.RækkePuljeHold 1Hold 2Resultat
8.0017U14DA2MorsRudersdal 30-31
9.0018U14DA3SkjernGOG 20-25
10.0019U14DA1AGFKøge 25-21
11.0020U14DA2Mors Skanderborg 24-25
12.0021U14DA3FIFSkjern 22-29
13.0022U14DA1HMHAGF 28-27
14.0023U14DA2RudersdalSkanderborg 15-27
15.0024U14DA3GOGFIF 35-24
16.0025U14DA1Køge 1HMH 18-24
17.0026U12DB1MorsVissenbjerg 12-14
       
Lørdag 17. september:      
Midtbyhallen, Johs. Jørgensensvej, Svendborg      
KamptidKampnr.RækkePuljeHold 1Hold 2Resultat
 8.3027U14 DB1GOG 1AGF 23-27
 9.3028U14 DB1RudersdalStjernen 27-32
10.3029U14 DB2FIFSkjern 21-16
11.3030U14 DB2GOG 2Køge 32-11
12.3031U14 DB1GOG 1Stjernen 20-38
13.3032U14 DB1AGFRudersdal 26-17
14.3033U14 DB2FIFGOG 2 14-23
15.3034U14 DB2SkjernKøge 21-16
16.3035U12DB2StjernenAGF 15-10
17.1536U12DB2GOG 2Køge 9-8
       
Lørdag 17. september:      
SG Hallen, Ryttervej, Svendborg      
KamptidKampnr.RækkePuljeHold 1Hold 2Resultat
  8.0037U12DA1MorsGOG 18-12
  8.4538U12DA2AGFHolte 16-21
  9.3039U12DA3HEIRingsted 17-19
10.1540U12DB1MorsGOG 3 14-19
11.0041U12DB1VissenbjergERI 20-12
11.4542U12DB2StjernenKøge 8-8
12.3043U12DB2AGFGOG 2 18-18
13.1544U12DA1MorsKøge 17-14
14.0045U12DA2AGFStjernen 9-27
14.4546U12DA3HEIERI 17-15
15.3047U12DA1GOGKøge 20-23
16.1548U12DA2HolteStjernen 19-20
17.0049U12DA3RingstedERI 20-13
17.4550U12DB1GOG 3ERI 18-10
       
Lørdag 17. september:      
Gymnasiehallen, A.P. Møllersvej 35, Svendborg      
KamptidKampnr.RækkePuljeHold 1Hold 2Resultat
8.3051U12PA1FIFHEI 15-16
9.1552U12PA1HørningGOG 22-21
10.0053U12PB1HolteFIF 7-11
10.4554U12PB2AGFHammel 18-10
11.3055U12PA2HammelAGF 17-12
12.1556U12PA2KøgeFredericia 27-15
13.0057U12PB1HolteSanderum 20-18
13.4558U12PB2AGFKøge 21-4
14.3059U12PA1FIFHørning 10-17
15.1560U12PA1HEIGOG 21-19
16.0061U12PB1FIFSanderum 20-16
16.4562U12PB2HammelKøge 8-12
17.3063U12PA2HammelKøge 15-16
18.1564U12PA2AGFFredericia 14-11
       
Søndag 18. september      
GOG Arena, Stærkærvej, Gudme Hal 1:    
KamptidKampnr.RækkePuljeHold 1Hold 2Resultat
8.0065U14DAPuljekamp

No3 P1

Køge

No3 P2

MORS

 18-33
9.0066U14DAPuljekamp

No2 P1

AGF

No2 P2

Rudersdal

 27-35
10.0067U14DAPuljekamp

No1 P1

Maribo

No1 P2

Skanderborg

 19-28
11.0068U14DAPuljekamp

No3 P1

Køge

No3 P3

FIF

 19-33
12.0069U14DAPuljekamp

No2 P1

AGF

No2 P3

Skjern

 18-24
13.0070U14DAPuljekamp

No1 P1

Maribo

No1 P3

GOG

 16-26
14.0071U14DAPuljekamp

No3 P2

MORS

No3 P3

FIF

 25-23
15.0072U14DAPuljekamp

No2 P2

Rudersdal

No2 P3

Skjern

 28-31
16.0073U14DAPuljekamp

No1 P2

Skanderborg

No1 P3

GOG

 19-19
17.00 U14 DAPRÆMIEOVERRÆKKELSE 
       
Søndag 18. september      
GOG Arena, Stærkærvej, Gudme Hal 2:    
KamptidKampnr.RækkePuljeHold 1Hold 2Resultat
8.3074U14 PA1FIFHorsens 24-18
9.3075U14 PA2EsbjergHammel 16-20
10.3076U14 PA1HelsingørHEI 17-23
11.3077U14 PA2VSH 2002GOG 16-15
12.3078U14 PA7. – 8. Plads

No4 P1

Horsens

No4 P2

GOG

 16-13
13.3079U14 PA5. – 6. Plads

No3 P1

Helsingør

No3 P2

Esbjerg

 22-21
14.3080U14 PA3. – 4. Plads

No2 P1

FIF

No2 P2

VSH 2002

 
15.3081U14 PAFinale

No1 P1

HEI

No1 P2

Hammel

 27-15
16.30  U14PAPRÆMIEOVERRÆKKELSE 
       
Søndag 18. september      
Svendborg Idrætshal, Ryttervej, Svendborg:      
KamptidKampnr.RækkePuljeHold 1Hold 2Resultat
8.3082U12 DAPuljekamp

No3 P1

GOG

No3 P2

AGF

 18-9
9.1583U12 DAPuljekamp

No2 P1

Køge

No2 P2

Holte

 18-23
10.0084U12 DAPuljekamp

No1 P1

MORS

No1 P2

Stjernen

 18-12
10.4585U12 DAPuljekamp

No3 P1

GOG

No3 P3

ERI

 27-14
11.3086U12 DAPuljekamp

No2 P1

Køge

No2 P3

HEI

 17-22
12.1587U12 DAPuljekamp

No1 P1

MORS

No1 P3

Ringsted

 13-19
13.0088U12 DAPuljekamp

No3 P2

AGF

No3 P3

ERI

 15-14
13.4589U12 DAPuljekamp

No2 P2

Holte

No2 P3

HEI

 14-22
14.3090U12 DAPuljekamp

No1 P2

Stjernen

No1 P3

Ringsted

 19-14
15.15 U12 DAPRÆMIEOVERRÆKKELSE 
       
Søndag 18. september      
SG Hallen, Ryttervej, Svendborg:      
KamptidKampnr.RækkePuljeHold 1Hold 2Resultat
9.0091U12 DB2KøgeAGF 18-11
9.4592U12 DB2StjernenGOG 2 15-10
10.3093U12 DB1MorsHjulby 20-9
11.1594U12 DB1GOG 3Vissen-bjerg 19-17
12.0095U12 DB7. – 8. Plads

No4 P1

ERI

No4 P2

AGF 2

 9-16
12.4596U12 DB5. – 6. Plads

No3 P1

GOG3

No3 P2

Køge

 19-16
13.3097U12 DB3. – 4. Plads

No2 P1

Mors

No2 P2

GOG2

 13-16
14.1598 U12DBFinale

No1 P1

Vissenbjerg

No1 P2

Stjernen

 6-12
15.00 U12 DBPRÆMIEOVERRÆKKELSE 
       
Søndag 18. september      
Midtbyhallen, Johs. Jørgensensvej, Svendborg:      
KamptidKampnr.RækkePuljeHold 1Hold 2Resultat
8.0099U14 PB2VSH 2002GOG 32-7
9.00100U14 PB2HammelHEI 2 27-12
10.00101U14 PB1HEI 1FIF 27-16
11.00102U14 PB1RudersdalHelsingør 21-7
12.00103U14 PB7. – 8. Plads

No4 P1

Helsingør

No4 P2

GOG

 22-17
13.00104U14 PB5. – 6. Plads

No3 P1

FIF

No3 P2

HEI 2

 
14.00105U14 PB3. – 4. Plads

No2 P1

Rudersdal

No2 P2

Hammel

 
15.00106U14 PBFinale

No1 P1

HEI

No1 P2

VSH 2002

 
16.00 U14 PBPRÆMIEOVERRÆKKELSE 
     
       
Søndag 18. september      
Gymnasiehallen, A.P. Møllersvej, Svendborg:      
KamptidKampnr.RækkePuljeHold 1Hold 2Resultat
9.00107U12 PA1HEIHørning 15-15
9.45108U12 PA1FIFGOG 16-16
10.30109U12 PA2AGFKøge 9-20
11.15110U12 PA2HammelFredericia 22-14
12.00111U12 PA7. – 8. Plads

No4 P1

FIF

No4 P2

Fredericia

 16-19
12.45112U12 PA5. – 6. Plads

No3 P1

GOG

No3 P2

AGF

 17-19
13.30113U12 PA3. – 4. Plads

No2 P1

HEI

No2 P2

Hammel

 13-21
14.15114U12 PAFinale

No1 P1

Hørning

No1 P2

Køge

 16-19
15.00  U12PAPRÆMIEOVERRÆKKELSE 
     
       
Søndag 18. september      
Tvedhallen, Tvedvej 161, Svendborg:      
KamptidKampnr.RækkePuljeHold 1Hold 2Resultat
8.00115U14 DB1GOG 1Rudersdal 22-26
9.00116U14 DB1FIFKøge 28-11
10.00117U14 DB StjernenGOG2 22-36
11.00118U14 DB PAUSEPAUSE 
12.00119U14 DB5. – 6. Plads

No3 P1

GOG

No3 P2

Køge

 29-21
13.00120U14 DB3. – 4. Plads

No2 P1

Stjernen

No2 P2

FIF

 17-31
14.00121U14 DBFinale

No1 P1

Rudersdal

No1 P2

GOG2

 26-31
15.00  PRÆMIEOVERRÆKKELSE 
       
Søndag 18. september      
Skåruphallen, Åbyvejen 43, 5881  Skårup:      
KamptidKampnr.RækkePuljeHold 1Hold 2Resultat
       
9.30123U12 PBpuljekamp 

No3 P1

Sanderum

No3 P2

Hammel

 15-12
10.15124U12 PBsemifinale

No1 P1

FIF

No2 P2

Køge

 20-10
11.00125U12 PBSemifinale

No2 P1

Holte

No1 P2

AGF

 17-9
11.45126U12 PBPuljekamp

No3 P1

Sanderum

No3 P2

Hammel

 22-15
12.30127U12 PB3. 4. Plads

 Taber kamp 123

AGF

Taber kamp 124

Køge

 14-8
13.15128U12 PBFinale

Vinder kamp 123

Sanderum

Vinder kamp 124

FIF

 
14.00 U12 PBPRÆMIEOVERRÆKKELSE 

Skriv en kommentar